Vytisknout článek
Poslat na email
 

Postup pro přípravu mražených sphér

Mražené sphéry se staly jedním ze symbolů molekulární kuchyně. Efekt, kterého můžete docílit je zcela fascinující a okouzlující. Jejich příprava se zdá být na první pohled velmi složitá, avšak jakmile se s postupem seznámíte, zjistíte, že je to velmi jednoduchá věc. Stačí jen znát jak na to. Přijměte proto naše pozvání na exkurzi do světa mražených sphér.

 

Formy Demarle, jedinečná technologie, originální použití

To, že jsou formy Demarle originální svým tvarem je zřejmé hned na první pohled.

Méně zřejmé je však to, že díky použitému materiálu lze tyto formy jako jediné na našem trhu používat oboustranně a výsledek bude vždy perfektní. Většinu forem můžete plnit těstem nejen klasickým způsobem tak, jak jste zvyklí u jiných forem, ale formy Demarle můžete položit i vrchní stranou dolů a získáte tak formu pro jednoduchou přípravu mističek, lodiček i košíčků pro následné plnění ovocem či náplní.

U jiných forem tento trik zřejmě nebudete moci použít a to z důvodu unikátně použité technologie při výrobě materiálu, ze kterých je forma vyrobena.
 

Jak připravit ovocný kaviár

S ovocným kaviárem nikdy neprohloupíte. Vaše dezerty i jednohubky budou s pomocí jednoduchého triku rázem středem obdivu vašich hostů. Příprava ovocného nebo zeleninového kaviáru je velmi jednoduchá. Pojďte se s námi podívat na to, jak se připravují zářivě oranžové perličky.